Facebook Fotoğraf Gizleme(Resimli Anlatım)

facebook-fotoğraf-gizleme

Facebook’ta bazen fotoğraf gizleme gereği duyarız. Bazı kişilerin fotoğraflarımızı görmesini istemeyiz ve bu nedenle facebook’ta fotoğraf gizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. İsterseniz tek tek fotoğraflarınızı ya da albümlerinizin gizliliğini ayarlayabileceksiniz. Facebook fotoğraf gizlemek oldukça basit bir işlemdir.

Facebook’a giriş yaptıktan sonra hemen ana sayfada yaptığınız paylaşımlar ”Zaman Tüneli Fotoğrafları” adlı albümde toplanır. Facebook fotoğraflarınızı gizlemek için yapmamız gerekenlere adım adım bakalım. Özel fotoğraf gizlemeyi ve albüm gizlemeyi tek tek göstereceğim.

1) Fotoğraf Gizleme 

 Fotoğraf gizlemek çok basit bir işlemdir. Gizlemek istediğimiz herhangi bir fotoğrafımıza tıklıyoruz. Daha sonra fotoğrafımızın sağ kısmında ismimizin hemen altında bulunan düzenle butonuna basıyoruz. Düzenle butonuna bastıktan sonra, gizliliği istediğimiz gibi ayarlayabiliriz.

fotograf-gizleme

2) Albüm Gizleme

– Zaman Tüneli Fotoğrafları adlı fotoğraf albümümüze ulaşmalıyız. Bunun için önce profilimize giriyor sonra da fotoğraflar kısmına tıklıyoruz. Zaman Tüneli Fotoğrafları albümü için de Albümler kısmına giriyoruz.

facebook-album-gizleme

– Albümler kısmında yüklediğimiz fotoğraflar ve albümler görünür. Zaman Tüneli Fotoğrafları albümünü gördük. Bu albüm dışında Bilgisayar Kamerası Albümü, Profil Resimleri Albümü ve buna benzer oluşturduğunuz başka albümler vardır. Bu albümlerin ortak özelliği görünürlük ayarlarının yapılabilmesidir ama bunu albümün görünürlüğünü tamamen ayarlayıp tüm fotoğraflara uygulayamıyoruz. Teker teker fotoğraflar üzerinde değişiklik yapmalıyız. Görünürlük ayarı albümde yer alan fotoğrafları gizleme imkanımız olduğunu gösterir.

album-gizleme

YORUMLAR

1 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. fecebookta gizledim fotoğraflarımı başka hesaptan kontrol edeceğim inşallah hayırlısıyla olmuştur.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>