Facebook Mesaj Engelleme

Facebook kullanıcıları her geçen gün artıyor ve bu yazımızda kullanıcılar içinde hesabını daha özel tutmak isteyenler için Facebook’ta mesaj gelmesini engellemenin yolunu anlatacağız. Facebook’un gizlilik kısayolları adıyla oluşturduğu butonla bu işlemi bir kaç tıklamayla halledeceğiz.

1- İlk olarak  sağ üstte bulunan gizlilik kısayolları(kilit) butonuna basıyoruz.

2- Açılan ufak menüde Benimle Kimler İletişim Kurabilir? kısmına tıklayıp ” Temel Filtreleme ” seçeneğine işaret bırakıyoruz.facebook mesaj engelleme

Bu aşamaları uyguladıktan sonra size artık sadece arkadaşlarınız ve onların arkadaşları mesaj atabilir. Facebook’ta size mesaj atabilecek insanları daha da sınırlandırmak isterseniz eğer tekrar gösterdiğimiz aşamaları yapın ama çıkan menüde Mutlak Filtreleme seçeneğini aktif etmelisiniz.

  • Not: Facebook kullanıcılar arasındaki iletişimi tamamen kesmemek için farklı seçenekler yarattı. Gösterdiklerimizi uygulamanın ardından mesajları tamamen engelleyemezsiniz. Mesajı gönderenin iletisi diğer klasörünüze taşınır. Diğer mesajlarınızı görmek için resimde görülen iki butona tıklamanız yeterli olacaktır.

facebookta mesaj engelleme

  • Özellikle sizi rahatsız eden birinin size ulaşmasını, size mesaj yollamasını tamamıyla engellemek istiyorsanız en iyi çözüm yolu o kişiyi engellemektir. Bunun için Facebook’ta Birini Engelleme yazımızı okumanızı öneriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir