Facebook Profilime Kim Bakmış

facebook profil gizlemeFacebook’ta Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim, Facebook Profilimi Gezenler, Facebook Profilimi Ziyaret Edenler, Facebook’ta Profilimi Gezenleri Nasıl Görebilirim, Facebook Profilime Kim Bakmış Uygulaması 2013

Her facebook kullanıcısı profiline kimler bakmış, profilini en çok kim ziyaret etmiş merak eder. Eğer olayı biraz araştırmışsanız facebook’ta bu tür onlarca uygulamayla karşılaşmışsınızdır. Bu uygulamaların şuan %100’u çalışmıyor, ya da zararlı(spam) uygulamalardır. Facebookbilgi.net olarak bu tür uygulamalardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu olayı şahsen ben de çok araştırmıştım, en azından gördüğüm her uygulamayı, yöntemi deniyordum. Ama ne yazık ki hiç birinden olumlu sonuç alamadım. Çoğu uygulama duvarıma onlarca spam gönderi yolladı, bazı diğer uygulamalar hesabımı ele geçirdi ki uzun uğraşlar sonucu hesabımı anca kurtarabilmiştim.

Profilime Kim Bakmış Uygulamaları

Bu uygulamarın hepsi, az önce de belirtiğimiz gibi, spam, kötü amaçlı uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanırken, sizin bilgilerinizi uygulamayla paylaşmanızı isteyecektir. Hatta bazı uygulamalar vardır ki sizin hesap şifrenizi bile isteyebiliyor. İzin verdikten sonra, artık hesabınızda istedikleri çoğu işlevi yapabileceklerdir. Göz ardı etmememiz gereken bir konuda bu tür uygulamalar içersinde size arkadaşlarınızdan oluşan bir liste gösterip, bu listedekileri profilinizi ziyaret edenler olarak göstermeleridir. Kesinlikle yanlış bilgilerdir. Belirli bir sistem tarafından belirlenir bu kişiler, profilinizi ziyaret edenlerle hiç bir alakası yoktur.

Öte yandan Facebook, yaptığı açıklamada da bu tür bilgileri kimseyle paylaşmadıklarını belirtmişti zaten. Görünen o ki Facebook’un bu bilgileri paylaşması ve bu doğrultuda bazı uygulamaların bu bilgilere dayanarak kullanıcılarına sunması pek mümkün görünmüyor. En azından Facebook böyle bir şey yapmayacaktır. Ama yine de denemek, görmek istiyorum derseniz başka bir hesaptan bu uygulamaları deneyiniz. Bizi dinlerseniz, kesinlikle bu tür uygulamalardan uzak durmanızı istiyoruz.

YORUMLAR

5 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. profilme en son baktıklarımı nasıl öğreniceğim

    • merhaba fatih, yazımızda da belirttiğimiz gibi henüz öyle bir sistem yok. uygulamaların hepsi sahte uygulamalardır.

  2. Profilime kim bakmış nasıl öğrenirim admin?

  3. böyle bir bildirim olduğunu bugün öğrendim.arkadaşımın profilini gezerken onun ekranında profilimi gezenleri gör diye bi bildirim vardı ve mavi kırmızı 1 kişi diye yazdı o 1 kişi ben miyim? varmı gerçekten böyle bişey?

    • Konumuzda da belirttiğimiz gibi bu başlıkta bir çok uygulama var ve çoğu kandırma amaçlı, yalan uygulamalar. Eğer arkadaşınızın profilinde gördüğünüz şey de bir uygulamadan gelen bildirim ise muhtemelen yanıltıcı bir bildirimdir.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>