Facebook Profilini Aramalara Kapatmak

Facebook Profilimi Aramalara Nasıl Kapatırım?, Facebook’ta Profili Aramaya Kapatma, Facebook Profilimi Arkadaşlarım Dışında Kimse Görmesin, Facebook Profilimi Nasıl Gizleyebilirim?, Facebook Profilimi Arkadaşım Olmayanlar Görmesin, Facebook Profilim Aramalarda Çıkmasın

Çoğu kullanıcını profilini aramaya kapatmak istiyor. Tabi bu kullanıcıların %90’ı bayandır. Facebook’ta gelen istek, mesajların verdiği rahatsızlıktan bu yönteme başvururlar. Tabi bir de profilini sadece arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen kullancıları da gözardı etmemek lazım. Konuyu fazla uzatmadan, yapmanız gereken işlemleri aşağıda sıralı bir şekilde göstereceğim.

1- İlk olarak her Facebook sayfasında bulunan 454185581308206 1087770733 Facebookta Sayfa Beğenemiyorum simgesine tıklıyoruz.

2- Gizlilik ayarlarına tıklıyoruz.

3- Açılan sayfanın alt kısmında Aramada beni kimler bulabilir? bölümünü göreceksiniz.

4- Aramada beni kimler bulabilir? Bölümünde Facebook’ta kayıtlı e-posta adresini veya telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir? ve Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlantı vermesini istiyor musun? kısımlarını göreceksiniz.

İlk bölümde Herkes olan ayarı profilinizi sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız Arkadaşlar olarak değiştirin. Profilinizi arkadaşlarınız arkadaşlarının da görmesini istiyorsanız Arkadaşlarımın Arkadaşları Olarak değiştirin. Bu ayarları yaptıktan sonra profiliniz yaptığınız ayara göre aramalara kapatıldı.

İkinci bölümde ise profilinizin arama motorlarında(Google, Yandex, Bing) gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

Facebook-Profilini Aramalara Kapatma

 Resim’de detaylı olarak yapmanız gerekenleri gösterdim. Tam ekran görmek İçin resme tıklayın.

YORUMLAR

12 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. evet sanırım oldu :) sağolun.

  2. artık profilim aramalara kapalı

  3. çok saolun çok işime yaradı :)

  4. Ben bütün bu ayarları yaptım fakat hala görünüyo profilim en az 6 tane faklı profilden kendimi arattım ve 2 tanesinde görünmedi diğerlerinde göründü tam olarak saklamıyor eskisi gibi..

  5. kaçkez denedim olmadı :(((

  6. tanıyor olabileceğim arkadaşlara kapanmıyor galiba

  7. arkadaşlarımın arkadaşlarına kapanmıyor. sadece iki şık var herkes ya da arkadaşlarımın arkadaşları bu sefer yine açık kalıyor.

  8. Facebookda ismimi degistirsem eski ismimle beni bulabilermi acaba ?

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>