Facebook-Profilini Aramalara Kapatma

Facebook Profilini Aramalara Kapatmak

Facebook Profilimi Aramalara Nasıl Kapatırım?, Facebook Profilimi Nasıl Gizleyebilirim?

Çoğu kullanıcını profilini aramaya kapatmak istiyor. Tabi bu kullanıcıların %90’ı bayandır. Facebook’ta gelen istek, mesajların verdiği rahatsızlıktan bu yönteme başvururlar. Tabi bir de profilini sadece arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen kullancıları da gözardı etmemek lazım. Konuyu fazla uzatmadan, yapmanız gereken işlemleri aşağıda sıralı bir şekilde göstereceğim.

Facebook Hesabını Aramalara Kapatma

1- Ana sayfada sağ üst köşedeki hesap menüsünden Ayarlar‘a tıklayın.

2- Burada sol tarafta bulunan Gizlilik‘e tıklayın.

3- Açılan sayfanın alt kısmında Aramada beni kimler bulabilir? bölümünü göreceksiniz.

4- Aramada beni kimler bulabilir? Bölümünde Facebook’ta kayıtlı e-posta adresini veya telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir? ve Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlantı vermesini istiyor musun? kısımlarını göreceksiniz.

İlk bölümde Herkes olan ayarı profilinizi sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız Arkadaşlar olarak değiştirin. Profilinizi arkadaşlarınız arkadaşlarının da görmesini istiyorsanız Arkadaşlarımın Arkadaşları Olarak değiştirin. Bu ayarları yaptıktan sonra profiliniz yaptığınız ayara göre aramalara kapatıldı.

İkinci bölümde ise profilinizin arama motorlarında(Google, Yandex, Bing) gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

Facebook-Profilini Aramalara Kapatma

 Resim’de detaylı olarak yapmanız gerekenleri gösterdim. Tam ekran görmek İçin resme tıklayın.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Türkçe Destek için Mail Adresi başlıklı makalemizde, Facebook’un mail adreslerini paylaştık.

Facebook Profilini Aramalara Kapatmak” üzerine 12 düşünce

 1. selma

  arkadaşlarımın arkadaşlarına kapanmıyor. sadece iki şık var herkes ya da arkadaşlarımın arkadaşları bu sefer yine açık kalıyor.

  Yanıtla
 2. Can

  Ben bütün bu ayarları yaptım fakat hala görünüyo profilim en az 6 tane faklı profilden kendimi arattım ve 2 tanesinde görünmedi diğerlerinde göründü tam olarak saklamıyor eskisi gibi..

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   haklı olabilirsiniz. Facebook profil gizliliğine eskisi kadar önem vermiyor. Bunun etkisi olabilir.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir