Facebook Şifre Değiştirme

Facebook hesabımızın güvenliği için yapmamız gereken en önemli işlemlerden biri de sık sık facebook şifremizi değiştirmektir. Bir Facebook hesabı açtıktan sonra, mutlaka şifre değiştirme ihtiyacı duyacaksınız. Bana sorarsanız, Facebook hesabımızın şifresini 1-2 ay içerisinde sürekli olarak değiştirmeliyiz. Basit birkaç işlemle Facebook şifre değiştirme’yi göstereceğiz sizlere.

İlk olarak sağ üstte bulununa buton aracaılığıyla Ayarlar‘a tıklayın.

facebook-sifre-degistirme

Karşımıza hemen Genel Hesap Ayarlarımız çıkacak. Bu kısımdan Şifre bölümüne gelip düzenleye tıklıyoruz.

facebook şifre değiştirme Alanı

Mevcut kısmına o an kullandığınız şifrenizi yazmalısınız. Ardında yer alan iki kutucuğa ise yeni şifrenizi yazın ve değişiklikleri kaydedin.

Facebook şifre değiştirme işleminde en önemli olan nokta şifremizin güvenlik düzeyinin güçlü olmasıdır. Bu düzeyi arttırmak için şifrenizde hem büyük hem küçük harfler, sayılar, matematiksel işaretler kullanın.

 • Not: Şifrenizin içinde kişisel bilgilerinizi yansıtan ipuçları bulundurmayın. (Örnek : Doğum tarihi,anne adı, adınız vs.)

Facebook şifre değiştirme için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde, Facebook şifresini unutan kullanıcılar için yapılması gereken işlemler anlatılmıştır.

YORUMLAR

12 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

 1. Şifremi değiştirdim sayenizde teşekkürler

 2. 14 kasım değiştirmiştim şimdi unutum ne koyduğumu bana yardımcı olursanız sizin saynizde eski faceme kavuşacam çok tşklr

 3. teşekkürler

 4. şifremi giriyorum girdiğiniz şifre yanlış diyor lütfen yardımcı olun
  :((

 5. facebook şifremi değiştirdim ama tekrar unutursam ne yapmam lazım?

 6. parolamı unutmuştum hotmailden değiştirdim teşekkürler

 7. şifre acaba değiştirilecek mi?

 8. Facebook sıfre kırmayı nasıl yapabilirim

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>