facebook şifre değiştirme Alanı

Facebook Şifre Değiştirme

Facebook hesabımızın güvenliği için yapmamız gereken en önemli işlemlerden biri de sık sık facebook şifremizi değiştirmektir. Bir Facebook hesabı açtıktan sonra, mutlaka şifre değiştirme ihtiyacı duyacaksınız. Bana sorarsanız, Facebook hesabımızın şifresini 1-2 ay içerisinde sürekli olarak değiştirmeliyiz. Basit birkaç işlemle Facebook şifre değiştirme’yi göstereceğiz sizlere.

İlk olarak sağ üstte bulununa buton aracaılığıyla Ayarlar‘a tıklayın.

facebook-sifre-degistirme

Karşımıza hemen Genel Hesap Ayarlarımız çıkacak. Bu kısımdan Şifre bölümüne gelip düzenleye tıklıyoruz.

facebook şifre değiştirme Alanı

Mevcut kısmına o an kullandığınız şifrenizi yazmalısınız. Ardında yer alan iki kutucuğa ise yeni şifrenizi yazın ve değişiklikleri kaydedin.

Facebook şifre değiştirme işleminde en önemli olan nokta şifremizin güvenlik düzeyinin güçlü olmasıdır. Bu düzeyi arttırmak için şifrenizde hem büyük hem küçük harfler, sayılar, matematiksel işaretler kullanın.

 • Not: Şifrenizin içinde kişisel bilgilerinizi yansıtan ipuçları bulundurmayın. (Örnek : Doğum tarihi,anne adı, adınız vs.)

Facebook şifre değiştirme için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde, Facebook şifresini unutan kullanıcılar için yapılması gereken işlemler anlatılmıştır.

Facebook Şifre Değiştirme” üzerine 12 düşünce

  1. admin Yazar

   merhaba senemgül,
   bu hatayı giriş yaparken mi alıyorsunuz? şifrenizi değiştirirken mi alıyorsunuz?

   Yanıtla
 1. didem demir

  14 kasım değiştirmiştim şimdi unutum ne koyduğumu bana yardımcı olursanız sizin saynizde eski faceme kavuşacam çok tşklr

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir