Facebook Uygulama İzinlerine İnce Ayar: Ziyaretçi Girişi

Facebook’un F8 Geliştirici Konferansı sosyal medyanın gözde platformu konusunda pek çok yeniliği beraberinde getirecek gibi görünüyor. Konferansta anlatılan yeniliklerden birisi uygulamalardaki gizlilik ayarlarıyla ilgili.

Facebook üzerinde oyun oynamak ve hatta bazı durumlarda herhangi bir şirketin sayfasına erişmek çoğu zaman profil bilgilerinizi paylaşmanızı gerektirdiğinden kullanıcılar için sancılı bir süreçtir.

Uygulama izinlerinde yapılan yeni değişiklikle birlikte bundan sonraki süreçte kullanıcıların “Ziyaretçi Girişi” seçeneği ile uygulama içerisindeki içerikleri görüntüleyebilmesi mümkün hale geliyor. Geliştirici konferansında “Anonymous Login” olarak tanıtılan özellikle birlikte hem geliştiricilerin daha organik ziyaretçi edinmesi, hem de ziyaretçilerin herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmadan uygulamayı yakından tanıması mümkün hale geliyor.

Şu anda beta olarak geliştiricilere sunulan uygulama izinlerindkei ziyaretçi girişi özelliğinin ilerleyen dönemde tüm Facebook Login API’leri ile kullanılabileceği belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.