Türk Kadınları Facebook Hayranı

Dünya çapında internet kullanan herkesin favorileri arasında Facebook mutlaka vardır. Her nerede olursa olsun Facebook insanların beğenisini büyük ölçüde kazanmış durumda. Bu durum Türkiye için de geçerli. Özellikle Türkiye’de kadın kullanıcılar Facebook’u çok fazla beğeniyor. Türkiye’de internet kullanan kadın profili genellikle yemek tarifleri arayan, alışveriş yapan şeklinde olarak düşünülüyor. Hatta TNS Global’ın yaptığı araştırmaya bakarsak bu çok yanlış bir düşünce. Türkiye’deki kadınlar internet üzerinden alışveriş yapmaya karşı.

Türk-kadını Facebook

Peki Türk kadını interneti ne amaçla kullanıyor? %75 gibi büyük bir çoğunluğu internetten alışveriş yapmayacağını söyleyen Türk kadını Dünya genelinde olduğu gibi sosyal medyayı çok sık bir şekilde kullanıyor. TNS Global’in araştırmasına göre en çok kullandıkları site ise Facebook. Facebook’un ardından hala alışveriş sitelerinin geleceğini düşünebilirsiniz ama Youtube ve Twitter Facebook’u takip eden siteler oluyor. Bu sosyal paylaşım sitelerine giren kadınların yaşları genellikle 18-24 arasında iken 45 yaş üstündeki kadınlar internet kullanmıyor.

Çoğunluğunu sosyal medyaya girenlerin oluşturduğu Türk kadınları ise Facebook’a cep telefonundan girmeyi tercih ediyor. Mobil alanda kullanımı daha çok olan Facebook, Türk kadınları arasında neredeyse yarı yarıya oranla bir kullanıma sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.