Facebook’a Erişim Engellendi!

Facebook’a Erişim Engellendi!

İddialara göre yaklaşan seçim arifesi nedeni ile Facebook, Twitter ve Youtube’ye erişim engellendi. Geçtiğimiz yerel seçimde de Twitter ve Youtube kapatıldığından sebep, pek çok yorumcu bunu yine seçim durumuna yordu.

Şuan itibari ile Türkiye de popüler olan sosyal ağların büyük bir çoğunluğu engellenmiş durumda. Mahkeme kararı ibaresi gören pek çok kişi de bu durumdan dolayı büyük bir şok yaşıyor! Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent’in açıklamalarına göre Cumhuriyet Savcılığı tarafından bir erişim yasağı geldiği, sürecin devam ettiği ve buna göre de savcının rehin alınarak öldürülmesi durumu neden görüldü.

youtube-600x279

Buna göre Facebook’u şuan için kullanmak “bazı bölgeler de” pek mümkün değil. Facebook’a Türkiye Cumhuriyeti tarafından atılan mail doğrultusunda içeriklerin kaldırılma durumunun söz konusu olduğu, buna göre de erişimin bazı kesimlere açıldığı söylendi. Hala erişim yasağı durumuna maruz kalan kişiler de DNS ayarlarını değiştirerek direkt olarak bağlantı da kurabilirler. Facebook, Twitter ve Youtube’nin Türkiye genelinde 40-50 milyon civarı bir kullanıcısı var ve bu durum sosyal ağlara göre büyük bir kayıp!

Sosyal ağlar son zamanlar da büyük bir medya topluluğu haline dönüştü ve pek çok kişi de burası üzerinden haberleşmeye başladılar.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş