Dünya Nüfusunda İnternet Kullanıcıları

Facebook’un yakın dönem de başlatmış olduğu internet.org kampanyası, hızla büyüyor ve artık dünya genelinde internetle tanışmayan ya da kullanamayan kişiler için bu şanslar doğmaya başlıyor!

Bu projeye göre, Facebook dünya çapında internet kullanımının az olduğu yerleri belirledi ve yakın zamanda da burada internet projesini devreye sokacak. Zira Nijerya, Gana gibi Afrika ülkelerinde zaten Facebook’un bu projeyi hayata soktuğunu biliyoruz.

internetorg-600x300

Dünya genelinde yılda en az 1 kez internete giren kullanıcı oranı %40 iken bu rakam kişileri fazlası ile şaşkınlığa çevirdi. Yani hala dünya genelinde ki %60’lık kısım internetle tanışmamış durumda! Facebook’un da amacı, uygun fiyat garantisi altında dünya çapında internet paylaşımı yapmakla beraber bu oranı yükseltmek ve herkese interneti tanıtmak!

Türkiye de ise bu rakam oldukça yüksek çıktı. Türkiye genelinde ki %90’lık kesim, en az 1 kez internete giriyor ve bunların %55’lik kısmı da mobilden gerçekleşiyor. Ayrıca çoğu kişi 3G ve üstü kullanımlar yaptığından nazaran internete ayrılmış olan aylık fiyatlandırma da göz doldurucu! Dünya ortalamasına göre ilk 10 sıra da bulunan Türkiye, internet kullanımı hususunda çeşitli yaptırımlar uyguluyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş