Ello, Facebook’u Devirebilir!

Günümüzün yeni fenomen sitelerinden birisi olan Ello, açılış gününden itibaren hedef noktası olarak karşısına Facebook’u aldı.

Ello, “siz reklam ürünü değilsiniz” sloganı adı altında bu keyifli sosyal paylaşım sitesini de aktif olarak kullanıcılarına açtı. Pek çok Facebook karşıtı olan kişi de Ello sitesine üye olmak adına sırada bekliyor.

Şuan için sadece davetiye ile alım gerçekleştiren web sitesi, önümüzde ki günlerde birçok ülkeye de kapısını açabilir. Facebook’un son zamanlarda olası sıklıkta yaptığı ürün güncellemeleri, reklamlar, uygulamalar ve ana sayfa işgali gibi durumlarından rahatsız olan pek çok kişi, hesaplarını dondurdular. Reklamsız bir alan isteyen kullanıcılar için alternatif olmaya hazırlanan Ello, bu durumu da en iyi şekilde örnekliyor.

 

ello-logo

Herkes Ello’nun nasıl para kazanacağını konuşsa da,sosyal medya kurucusu bu yol için alternatif bir çözüm üretmiş durumda. 450 bin dolarlık bir yatırım yaptığı söylentisi de mevcut. Arka plan temaları, aktif kullanımlar gibi ücretlendirmeleri 1’er dolardan piyasaya süren Ello sitesi, bu yol ile beraber kullanıcılarından da hedefledikleri para tutarına ulaşarak reklamsız siteye devam etmek istiyor.

Hiçbir şekilde reklam almayacağını, kullanıcılarını da ürün destekli olarak kullanmayacağının sözünü veren kurucu Paul Budnitz, bu durum ile alakalı da twitter hesabından güncel bildirimler paylaştı.

Bakalım önümüzde ki dönemlerde üye alımını aktif ederek bu sıcak kapılarını diğer kullanıcılara da açacaklar mı?

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş