En Büyük Sırdaşınız: Facebook!

Bilindiği gibi Facebook üzerinde 1,4 milyara yakın aktif kullanıcı var ve her biri hafta da en az 2-3 gün kadar bir süreç içerisinde online olarak bazı bilgi paylaşımları, özel konuşmalar veya bunun yanı sıra diğer durumlarınızı gerçekleştirdiğiniz bir sosyal medya sitesi!

Facebook, sizlerin her türlü bilgi ve gereksinimini bilmekte. Bunlar kimi zaman yaş, eğitim, isim gibi şeyler olsa da, aslen bahsettiğimiz şey tam anlamıyla bu değil!

facebook-guvenlik-600x300

Temel bilgilerinizi biliyor.

Temel bilgilerinizi bilen Facebook, sizlere sabit olan bilgilerin yanı sıra kimlerle arkadaş olduğunuzu ve çalıştığınız şirketleri, yaşadığınız yeri, ailenizi ve ilişki durumunuza kadar pek çok bilgiyi teslim ettiğimiz de ortada.

Nelerden hoşlandığımızı biliyor.

Hangi kitaplardan, hangi filmlerden, hangi dizilerden veya müzik gruplarından hoşlandığımız hususunda bilgisi var. Bunlar beğeni ya da eklemeler sayesinde mümkün olabiliyor.

Nasıl göründüğünüzü biliyor!

Örneğin bir fotoğraf yüklediniz ve hemen fotoğrafta yer alan kişileri %99’a kadar doğru tahmin edip, etiketleme yapmanızı istiyor. Bu biraz düşünüldüğü zaman ürkütücü olabilir. Facebook’un yüz tanımada ki başarısı ise %98’lere kadar tırmanmış durumda!

Ve en önemlisi, kiminle ne konuştuğunuzu biliyor!

Bu hususta oldukça dikkatli olmalısınız, çünkü Facebook sizlerin tam anlamıyla bir kimliği! Ne konuştuğunuzu ve kimle özel ayrıntılar da bulunduğunuzu oldukça dikkatli bir şekilde düşünmelisiniz. Aksi halde Facebook sizlerin bir düşmanı haline de dönüşebilir!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş