Facebook 100 Milyar Dolar!

Facebook servetini 100 milyar dolara kadar çıkardı. Dünya’nın en zengin 14. adamı olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, var olan servetini de 35 milyar dolara kadar katladı.

Geçen günlerde Afrika ülkelerinin tamamından 100 milyon kullanıcıya ulaşan Facebook, burada ki açlık ve sefalet oranının yüksek olmasına rağmen nasıl hala bu kadar çok insanı üye yapmayı başardıklarını ise kimse bilmiyor!

 

facebook-200-milyar-406x253

Teknoloji devi olan Facebook, sosyal medya platformları arasında liderliğini sürdürmekte. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, “Afrika ülkelerine teşekkürler. 100 milyonuncu üye bugün saat 14.00’da Facebook’a üye oldu” dediği öğrenildi.

Ayrıca Dünya sıralamasında da en pahalı marka olarak 22. sıraya yükselen Facebook’un borsada ki senetleri ise her geçen gün artıyor. Toyota, Google gibi markaları arkasında bırakmayı başaran ve zirve yarışına emin adımlar ile ilerleyen Facebook, şimdi ki hedefini ise Google’ye dikmiş durumda!

Teknoloji alanında da 4. sırada yer alan Facebook; Apple, Google ve Microsoft’un ardından 4. sırada.

Bilindiği gibi Mark Zuckerberg, Facebook şirketini 2004 yılında, bir üniversite öğrencisi iken kurmuştu. Diş hekimi bir baba, psikolog bir annenin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Zuckerberg, Instagram şirketinin de sahibi. Henüz 30 yaşında olan başarılı iş adamı, servetini her geçen gün daha da yükseğe çıkarıyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş