Facebook 1,3 Milyon Dolar Dağıttı!

Bilindiği üzere Facebook, ana sitesi üzerinden bulunan açıklara 500 dolar ile 15,000 dolar arasında meblağlar ile ödemeler yapıyordu ve pek çok kişi de bu alternatif yöntemlerden faydalanmak adına Facebook’ta açık arar oldular.

2014 yılının genelinde Facebook’tan açık bulan pek çok kişi, toplamında 1,3 milyon dolar kazanç sağladı ve Facebook bu rakamı ödemekten hiç çekinmedi. Bu durumu Facebook CEO’su Mark Zuckerberg şöyle özetledi; “Biz resmi sitemiz üzerinde yer alan açıkları bulan ve bu açıkları tespit eden tüm kullanıcılara ödemeler yapıyoruz.

facebook-kullanicilari-bEN_640x360

Bunun sebebi, her zaman kullanıcılarımızın haklarını savunmak ve ileri ki süreçte, kişisel bilgilerini bu kadar denli paylaştıkları bir platformdan sebep zarar görmelerini engellemektir.”

Facebook’un bu anlayışı çerçevesinde de en çok hackerlere gün doğdu. Pek çok hacker, bilgisayar başında Facebook’ta açık arıyor ve tespit ederek de Facebook’tan ödül koparmaya çalışıyor. Hatta pek çok kişi, 1 yıllık kazancını Facebook’ta ki açıklardan elde etmiş! Facebook’a rapor olarak sunulan bu açıklar söz konusu olduğu zaman da, Facebook hemen bir çek yolluyor ve kişiyi anında ödüllendiriyor. Bu da açığın büyüklüğüne göre değişen bir fiyat aritmetiğine göre değişkenlik gösteriyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş