Facebook 2014 Gelirleri

Facebook, 2014 yılını altın çağ olarak adlandırdı ve bu süreçte de hem kullanıcı için gelişimini, hem de kar payı olarak ne kadar bir gelir elde ettiğini duyurdu.

Facebook, 2014 yılı sonunda üye sayısını 1,39 milyara kadar ulaştırdı ve sadece 600 milyon kişi 1 yıl boyunca mobil girişimde bulundu! Bu rakam da, geçen yıla nazaran %49 oranında bir artış gösterdi. Facebook’un mobil veri alanında ki gelişim sürecini biliyoruz, bu sebeple de alan üzerinde ki katkıları da tartışmasız çok yüksek!

Facebook, kar yüzdesi olarak da bu yıl 3,49 milyar dolarlık bir kar elde etmiş durumda! Son çeyrekte ki bu kar payı oranı da diğer sosyal medya sitelerine konu oldu.

facebook-mobile

2014’ün üçüncü çeyreğinde kullanıcı sayısı ortalaması 1,33 milyar iken, 3 aylık bir süreçte 60 milyonluk bir üye artışı gözlemlenen Facebook da bu rakam inanılmaz yükseliş olarak adlandırılıyor. Facebook’un bu tarz yükseliş haberlerini de çeyrekler aracılığı ile bizlere iletmesi, kişilerin daha çok ilgi ve alaka göstermesine sebep oldu.

Reklam gelirleri ile beraber mobilden elde edilen bu gelir, aynı zaman da Facebook Messenger üzerinden de kullanıcılarına yansıtılmış oldu. Hazırlanan bir video ile kullanıcılarına teşekkür eden Mark Zuckerberg, “ileri ki süreçler de 2 milyar kullanıcı hedeflediklerini” kendi profil hesabından paylaştı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş