Facebook 2015 Yılı İlk Çeyrek Raporu!

Facebook 2015 Yılı İlk Çeyrek Raporu!

Facebook, bu yıl için ilk çeyrek raporunu gelir bazında bizlere sundu. Pek çok kişi de geçen yıl büyük bir yükselişe geçen Facebook’un, 2015 yılına dair ilk çeyrekte ne kadar üye kazancı ve maddi gelir elde ettiği hususunda merak içerisindeydi.

Facebook, 1. Çeyreğe göre beklenenin altında bir kazanç elde etti. 3,56 milyar dolarlık bir kar oranı tahmin edilirken, rakam 3,54 milyar dolar olarak belirlenmiş. Üye bazında da bu rakam %3,6 olarak artış gösterdi. Şuan için aktif 1,44 milyar üyesi olan Facebook, günlük bazda da siteyi ziyaret eden kişilerin sayısını 950 milyon olarak belirlemiş.

facebook-kullanıcı-ve-gelir-sayısı-600x300

Mobil ve web site üzerinden karışık girişler gözlemlenen Facebook’un, aylık olarak 1,25 milyar kişi tarafından üye girişi yapıldığı saptandı. Bu da, geçen yılın son çeyreğine nazaran %5 artış demek oluyor! Mobil kullanıcı ivmesi biraz daha aşağı da görünse de, bu yeni sisteme geçiş ve mobile karşı duyarlılıktan olduğu tahmin ediliyor. Mobil giriş yüzdesi de 800 milyon. (gün bazında)

Yakın dönemde mobil giriş yüzdelerinin yüksek oran da artması beklenirken, bunun için Facebook yöneticileri de farklı bir yaptırım uygulamayı planlıyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş