Facebook Ailesinin Kullanıcı Sayıları

Facebook’un F8 konferansında Messenger’in platform olmasının öne çıktığını siz değerli okuyucularımıza makalelerimiz ile sunmuştuk. Bu konferansta öne çıkan bir diğer detay ise Facebook ailesinin (Facebook, Whatsapp, Instagram) güncel olarak kullanıcı sayıları oldu.

Facebook’un bu aile çekirdeklerinde ki güncel sayılarının yer aldığı slayt gösterimi kareler olarak ekrana yansıdı. Daha önce de bu hususla alakalı bazı paylaşımlar yapmış olsak da, hala sonuçlanmamış ve her geçen gün artan kullanıcı durumları söz konusu olduğu için sizlere net bir bilgiyi 2015 yılının ilk çeyreği olarak da aktarabiliriz.

 

Facebook Ailesinin Kullanıcı Sayıları
Facebook Ailesinin Kullanıcı Sayıları

Facebook’un 1,40 milyar kullanıcısı olmasının yanı sıra Facebook Groups ve Whatsapp’ın 700 milyon, Facebook Messenger’in 600 milyon, Instagram’ın ise 300 milyon kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu konu ile alakalı şöyle bir söz etmeden de geçemedi: “beklediğimiz artışlar fazlası ile bizlere geri dönüş sağladı. Fakat biz temel olarak rağbeti uzun dönemdir Instagram’dan yana kullanmak istiyorduk. Henüz bu durum oluşmadı. Yani temel kapsam da iyi bir kitleye hitap etmiyoruz ama yine de büyük bir hayran kitlesi var. Kısa zamanda da az kullanıcısı olan platformlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz.”

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş