Facebook Alternatif İsim Kullanımı

Facebook son zamanlar da bizlere muhteşem yaptırımlar uygulamaya başladı. Artık isim değiştirme problemi yaşayan kullanıcılar rahatça profil düzenleme işlemlerini yapabilecekler. Kısaca onlardan bahsedelim.

Takma ad, doğum adı, doğum tarihi, gerçek isim, ikinci isim gibi durumlar bilindiği gibi kısıtlama aracılığı ile değiştiriliyordu. Yani bir profili örneğin 3 kez değiştirme hakkınız bulunduğundan dolayı bu limiti aşan kullanıcılar eski profillerini dondurarak yeni profillere geçiş yapmışlardı ve bu sıkıntılı bir süreçti. Fakat yeni gelen bu habere göre artık dilediğiniz gibi profil isimlerinizi ve profil bilgilerinizi değiştirebilme olanaklarına sahip olacaksınız.

 

facebookparty

Facebook’un bu düzenlemesi de pek çok sosyal medya ağına bomba gibi düştü! Birçok kullanıcı eski profillerine tekrar kavuştu ve değişimleri sağladı. Yapmanız gereken şey “profil ayarları – hakkında” kısmına giriş yaparak ve bu adımları takip ederek istediğiniz bilgiyi değiştirmek ve sonra ki adımlar için de kullanımı sağlamaktır.

Ayrıca kullanıcı adınızı da artık değiştirmek mümkün. Profil linkinizi beğenmiyor ve eski zamanlar da ayarladığınız bir URL olduğunu düşünüyorsanız araştırmalar yaparak bunu da bir kereliğe mahsus değiştirme hakkını sizlere Facebook sağlıyor. Bakalım bu değişiklik sonrasında kaç kişi bu uygulamayı kullanacak?

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş