Facebook, Apple için Whatsapp’a Sesli Arama Özelliği Getirdi!

Facebook, Apple için Whatsapp’a Sesli Arama Özelliği Getirdi!

Facebook, Whatsapp’ı 19 milyar dolara satın aldığı günden bu yana daima kaliteli güncellemeler yapmaya ve bu evre de her daim işe yarar şeyleri sunmaya da devam ediyor.

whatsapp-call-banner-600x300

Whatsapp’ın Android dünyasında artık sesli arama özelliği mevcut bir halde kullanılıyordu. Fakat bu güncelleme henüz Apple telefonlar için geçerli değildi. Artık uygulama, genel baz da her alan da aktif hale dönüştürüldü ve böylelikle de Apple üzerinden de Whatsapp’tan sesli arama yapılabiliyor!

Whatsapp’ın bu güncellemesi pek çok operatörü de sıkıntıya sokacak gibi! Nitekim uygulama geneli düşünüldüğü zaman artık aramaların direkt olarak Whatsapp üzerinden yapılması da fazlası ile olası! Özellikle ses kalitesinin yüksek tutulması ve Facebook’un bu olasılık için fazlası ile para harcamasından dolayı artık entegre edilmiş uygulama sayesinde herkes rahatlıkla aranabiliyor, tüm Whatsapp kullanıcıları dilediği gibi telefonlarını bu yönerge de kullanabiliyor. Bilindiği üzere Whatsapp, geçen dönem ki açıklamaları ile beraber ortalama 800 milyon kullanıcıya sahip olduğunu da dile getirmişti. Bu rakam 1 milyara yaklaşmak üzere ve Facebook’un chat alanında ki en aktif uygulaması olan Whatsapp, bu kapsamda da genişleme göstermeye devam ediyor!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. aleyna

    ya çok güzel sosyal medya

    Cevapla