Facebook Arkadaşlarınız Organik mi?

Facebook aktif 1,4 milyar kullanıcının ve 200 milyon sahte hesabın oluştuğu büyük bir platform. Peki, siz arkadaş listenizin kaçının orijinal olduğunu düşünüyorsunuz? Facebook’ta çok büyük bir kitle orijinal hesaplar dışında yer almakta. Muhtemelen de bunların birkaç tanesi ile sizlerin de “arkadaşlık” ilişkiniz mevcut. Sahte hesaplar ile arkadaşlık kuran profillerin Facebook üzerinden değersiz kılındığı da son zamanlar da yönetim tarafından açıklanan bir politika. Bu sebepten dolayı da bizlere düşen görev, arkadaşlık listemiz de yer alan sahte hesapları belirlemek!

Facebook-sahte-kullanıcılar1-610x290

Peki, sahte hesaplar nasıl belirlenir?

Sahte hesapları belirlemenin birkaç yöntemi mevcuttur. Bu yöntemler üzerinden kolaylıkla bir hesabın sahte olup, olmadığını anlamanız mümkün.

  1. Paylaşımlarına bakın. Genel olarak durum güncellemesi yapmayanlar, sayfa beğeni paylaşımları yapan büyük bir kitle, sahte hesap kullanmakta!
  2. Beğenilerine bakın! O kadar çok Facebook sayfası var ki, bir arkadaşınız ile kıyas ettiğiniz zaman beğeni durumundan kolaylıkla sahte olup olmadığını keşfetmek mümkün!
  3. Fotoğraflarını inceleyin! Zira hemen sahte olup, olmadığını anlarsınız!

Bu yöntemleri takip ederek sizler de profilinizde yer alan sahte hesapları listenizden kaldırabilirsiniz. Profilinizi daha geçerli kılmak ve Facebook tarafından “değerli profil” takısı alabilmek adına her zaman organik insanlar ile arkadaşlık kurmaya çalışın!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş