Facebook Arsa Satın Aldı!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, globalleşen altyapıyı daha geniş kapsamlara ulaştırabilmek adına alanını genişletme kararı aldı ve farklı bir taktikle yola çıkıyor!

Facebook’un her geçen gün biraz daha büyümesi, kişilere de fazlası ile ek iş imkanı sunuyor. Facebook’un bu yönde devamlı yeni bir iş binasına ihtiyaç duyması durumu söz konusu olduğu için, yeni binalardan edinilen masraflar da Facebook’a yüksek cirolara neden oluyordu.

facebook_campus_menlo_park-375x253

56 dönümlük arazi satın alan Facebook yönetimi, bu arazi üzerine tüm altyapılarını döşeme ve tamamen çalışanlarını da burada toplama kararı aldı. Apple’nin daha önce böyle bir atılım yaptığını biliyoruz, Facebook da kendini daha fazla geliştirebilmek ve ileri ki seviyelere kadar duyurabilmek için farklı bir taktik edindi desek, yeridir.

Menlo Park da alınan bu arazi, Facebook’a 400 milyon dolara mal olmuş! Bu rakam uçuk gibi görülebilse de, Facebook’un %2 hissesine eşdeğer. Yani, Facebook daha fazla kurumsallaşıp, her şeyi tek çatı altında toplayınca, zira bu parayı kolaylıklar kar yüzdesinden kısa süreç içerisinde elde edebilecek seviyeye gelecek.

Pek çok Amerikan gazetesine olay olan bu yatırım, Mark Zuckerberg’in tüm internet alemine el atmayı düşündüğünü yazıyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş