Facebook Beğenileriniz Kariyerinizi Etkiliyor!

Artık Facebook profilleri birer kimlik haline dönüştü ve pek çok işveren, çalışana iş teslimi yapmadan önce mutlak suretle Facebook profillerini inceliyor!

Amerika Stanford Üniversitesinde yapılan bir ankete göre “artık çalışanların tüm sosyal medya hesapları inceleniyor ve bunun hususunda aykırı bir durum söz konusu ise çalışanlar işlere alınmıyor” sonucu çıktı.

Türkiye’de de sosyal medya sorumluları artık her şirket ve ofiste yer almaya başladı. Burada ki çalışanların tümü iş başvurularından önce kişilerin sosyal medya hesaplarında ki beğenileri, paylaşımları ve diğer tüm durumları gözden geçirerek kişilere iş teslimatı yapıyor. Hükümet yanlısı paylaşımlar, paylaşılan pornografik içerikler, küfürlü mesajlar ya da durumlar gibi birçok paylaşım ve beğeni sizlerin kariyerini derinden etkileyebilir!

42166

Bu nedenden ötürü mutlak suretle sosyal medya hesaplarınızı kontrollü kullanmanız gerekmektedir. Ya tamamen gizleyerek bir çare üretebilir, ya da hesabınızı dondurabilirsiniz. Kariyeriniz ile alakalı bir işleyiş söz konusu olduğu zaman sizlerin yaptığı paylaşımlar da büyük oranla risk taşımaktadır.

Tüm bu ayrıntıları gözden kaçırmamalı ve kariyerinizi kötü noktalara ulaştırmamak için sosyal medya hesaplarınızı baştan aşağı inceleyin ve kariyerinizi riske atmayın!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş