Facebook Bilgilerinizi Koruyun!

Facebook artık pek çok kişinin sosyal medya üzerinde ki kimliği haline dönüştü ve insanlar buradan paylaşımlar yaparak, bilgilerini güncelleyerek devamlı aktif olmanın yollarını arıyor.

Fakat internet artık ne kadar yararlı olsa da, bir baş belası konumuna geldiğini de unutmamalısınız. Zira her saniye, belli kişiler tarafından devamlı hack, dolandırıcılık gibi durumlar söz konusu olabiliyor ve bunlar çok basit hatalardan kaynaklanıyor.

 

facebook-guvenlik-600x300

Öncelikle yaptığınız tüm paylaşımları koruyun. Paylaşımları “herkese açık” olarak konumlandırmak yerine “arkadaşlar” kısmını seçerek hedef kitlenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Facebook’un paylaşılan herhangi bir durumu ya da videosu için yanında yer alan İngiliz anahtarı kısmına tıklayarak oradan istenildiği gibi konumlandırma yapabilmek mevcut. Aynı zamanda paylaşımdan engellemek istediğiniz kişilerin ismini de “özel” kısmını seçerek yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra “ayarlar” sekmesinden “hakkımda” kısmına girin ve burada ki cep telefonu, görülen mail gibi pek çok alanı da gizlemeyi unutmayın. Nitekim bu alanlardan istenilen tüm bilgiler çok kolay şekilde çekilebiliyor. Bu sebepten dolayı da mutlak suretle durumu güncel tutmakta fayda var.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş