Facebook “dislike” butonu müjdesi!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, katıldığı bir soru-cevap etkinliğinde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Mark Zuckerberg, konu ile alakalı tüm gelen sorulara uygun ve doğru cevaplar vererek katılımcıları bilgilendirdi. Bir katılımcı ise “dislike” butonu talep etti. Bunun üzerine Mark Zuckerberg de “düşünüyoruz” cevabını verdi.

mark-zuckerberg-5-600x317

Zuckerberg sözlerine şu şekilde devam etti. “Yıllardır gerekli portallar da dislike butonu bulunmakta. Fakat kişiler bu butonları çoğunlukla doğru kullanmadıklarından dolayı biz de bu zamana kadar koymayı düşünmedik. Youtube de var, fakat sonuç ne? Hiçbir şey. Zira sosyal ağımızda sizlerin rahatsızlık içeren veya sizlerin beğenmediği herhangi bir paylaşımı dilediğiniz gibi bizlere bildirme hakkınız mevcut.” Cevabı geldi.

Mark Zuckerberg yine de yoğun talepten ötürü kısa süre içinde kesin olarak “dislike” butonunu ekleyeceğini söyledi. Katılımcıların ise odak noktası genelde Facebook Place idi. Place de gerekli güncellemeler ile beraber en yakın dönem de kullanıcıları için aktif hale dönüştürülecek ve buradan tüm kullanıcılar da diledikleri gibi programını aktif halde kullanabilecekler. Bakalım bu süreç boyunca ne tür yenilikler daha bizlerle olacak?

Etkinliğin sonuna doğru Zuckerberg’e yeni yıl için beklentileri soruldu. Geçen yıl Çince’yi akıcı olarak konuşmak istediğini dileyen ve bu yıl bunu başaran Zuck, bu yıl için herhangi bir beklentisi olmadığını söyledi.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş