Facebook Dünya Kupası İle Rekor Kırdı

Futbol dünyasının en prestijli turnuvalarından Dünya Kupası’nın başlamasıyla sosyal medyanın büyük isimleri bu turnuva üzerine yoğunlaşarak kendisine fayda sağlamayı amaçladı. Facebook ve Twitter Dünya Kupası maçları devam ederken bir yanda kendi içinde maçı kullanıcılarına yaşatıyor. Anlık maç bilgileri ve maçlarla ilgili kullanıcıların bu ağlarda etkileşimde bulunması Facebook’a rekor getirdi. 2014 Dünya Kupası sayesinde Facebook’ta etkileşim 1 Milyara ulaştı. Bu etkileşim sayısı Facebook için bir rekor demek.

facebook brasil

Facebook’un açıklamasına göre Dünya Kupası hakkında yapılan yorumlar,beğeniler ve iletiler 1 milyara ulaştı. Facebook bu sayıya 12 haziran-19 haziran tarihleri arasında ulaştı. Bu rekorda dikkat çekici olan nokta ise Facebook’un bu rekoru kırarken sadece 220 milyon kullanıcısının Dünya Kupası hakkındaki konuşmalara katılması. Bu sayı Facebook’un tüm kullanıcı sayısının çeyreği kadar bile değil. Bu sayı tüm kullanıcılara oranla az gelse de büyük bir rakip olarak Facebook’un arkasında olan Twitter’ı da göz önünde bulundurursak 1 milyar etkileşim çok büyük bir anlam taşıyor.

Facebook’un ek olarak yaptığı açıklamaya göre ise Brezilya-Şili maçında paylaşılan iletiler,yapılan yorumlar ve beğeniler 75 milyona ulaşmış. Aynı maç yine Twitter üzerinde de çok büyük bir etkileşim yaratmıştı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş