Facebook 2. Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Facebook dönemin ikinci çeyreğine göre normal hızından çok daha yüksek bir hızla finansal açıdan büyük bir patlama yaptı. Facebook’un gelirinde ki bu yükseliş kullanıcıların bu çeyrekte daha aktif olması ile de alakalı. Günlük aktif kullanıcı sayısı 829 milyon iken aylık aktif kullanıcı sayısı 1,32 milyara ulaşmış durumda. Facebook’un haber kaynağında yaptığı yenilikler ile birlikte de diğer sitelere Facebook’tan yönlendirilen trafiği de büyük oranda arttırdı. Aktif kullanıcının artmasıyla birlikte yapılan yenilikler de sonuç verince Facebook’un önemini biraz daha arttırmış oldu. Reklam gelirleri 3 milyara ulaşmak üzere. Facebook’un net geliri ise geçen yılın aynı çeyreğine göre %138 artmış oldu.

facebook-ikinci-ceyrek-finansal-sonuclar

Facebook’un bu finansal düzeye ulaşmasında en büyük pay her zaman olduğu gibi yine mobil kullanıcılar ile oldu. Geçen yılın mobil gelirinin yarısı kadar bir gelir artışı sağlandı. Facebook’un çalışmaları ağırlıklı olarak mobil kullanıcılara yönelik ve bu çalışmalar çok iyi sonuçlar verdiği için bundan sonraki çalışmaların da yine mobile yönelik olması bekleniyor.

Ülke bazında ise Facebook en çok geliri ABD ve Kanada’da yer alan kullanıcılarından elde ediyor. Bu ülkelerde kullanıcı başına gelir 6 dolar. Sadece bu istatistik bile Facebook’un bu çeyreği ne kadar kârlı geçirdiğinin göstergesi olabilir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş