Facebook, FriendFeed’i Kapatıyor!

Bilindiği gibi Facebook, sosyal mecra üzerinde ki pek çok platform ile yakınlığı söz konusu olarak tanınıyor ve bu sebepten dolayı da pek çok sosyal medya unsurunu kendi çapında takibe almış durumda.

Instagram ve Whatsapp’tan edindiği başarı sayesinde çıtasını daha üst seviyelere taşıyan Facebook, geçen dönemler de sosyal ağ üzerinde gerçek zamanlı akış sunan ağlardan kabul edilen FriendFeed uygulamasına veda etmeye hazırlanıyor.

friendfeed-logo-600x300

Facebook’un ilk alması ile bayağı bir gündem de kalan FriendFeed uygulaması, zamanla üye unsurunu kaybetmiş ve kullanıcılar tarafından da tercih edilmemeye başlamıştı. Bugünden itibaren herhangi bir üye kabul etmeyeceğini açıklayan Facebook yönetimi, 9 Nisan tarihinde de uygulamayı internet mezarlığına göndereceğini duyurdu. Facebook satın aldıktan sonra bu uygulamaya karşı ilginin azalması da gülünç bir durum olarak ifade edildi. Özellikle belirtmek gerekir ise, 2011 yılından bu yana FriendFeed uygulamasını en fazla ziyaret eden ülke de Türkiye oldu. (Aylık 430 bin tekil ziyaretçi)

Facebook, bakalım bu kapsam da yer alan açığını ne ile doldurmayı planlıyor? Büyük umutlar ile alınan FriendFeed, isteneni Mark Zuckerberg’e verememiş durumda.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş