Facebook Gizlilik Ayarlarını Değiştirecek

Facebook geçtiğimiz günlerde yapacağı yenilikleri tanıttı. Facebook kullanıcı ayarlarında büyük değişikliklere gidecek gibi görünüyor. Peki Facebook kullanıcı ayarlarında ne tür değişiklikler yapacak?

Facebook güvenlik ayarları konusunda çok titiz davrandıklarını açıkladı. Her gün kullanıcıların hesap bilgilerinin güvenliği adına 80 trilyon kontrol yaptıklarını ve gizlilik tercihleri ile ilgili her gün 4 bin anket yaptıklarını söyledi. Üstelik Facebook’u güvenlik yönünden geliştirmek adına kullanıcıların taleplerinin çok dikkate alındığı belirtildi.

facebook-gizlilik ayarları

Facebook yeni ayarları ile paylaşılanların sunulacağı kitleyi belirleme açısından kullanıcılara daha çok seçenek sunmuş olacak. Daha önceden yapılan paylaşımları herkese açık, arkadaşlar ve arkadaşlarımın arkadaşları gibi seçenekler ile paylaşma şansına sahipken gelecek yenilikler kullanıcıya daha çok seçenek sunacak. Bu seçim hakkını kullanıcıya hatırlatmak adına bir pop-up çalışması da yapılıyor. Bu pop-up uyarısında dinozor resmi olacak. Uyarıda tam olarak “Bu iletiyi paylaşıyorsun ama kimlerle paylaştığını biliyor musun?” şeklinde bir yazı yer alacak.

Gizlilik ayarlarında ise yapılan en güzel çalışma kapak fotoğraflarına yönelik. Pek çok Facebook kullanıcısının kapak fotoğraflarını gizleyemediği için çözüm aradığını biliyoruz. Kullanıcıların taleplerini dikkate aldığını sürekli olarak dile getiren ve buna yönelik çalışmalar yapan Facebook, kapak fotoğrafını gizleyememe konusunda sıkıntı yaşayanlar için kapak fotoğraflarınızı kime gösterip göstermemek istediğinizi size soracak.

Facebook gizlilik ayarları için yaptığı bu çalışmaları geçtiğimiz günlerde piyasanın nabzını ölçmek için tanıttı. Büyük ihtimalle hoş karşılanacak bu değişiklik planları yakın zamanda kullanıcıya sunulacak.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş