Facebook, Google’yi Solluyor!

Artık birçok marka reklam bütçelerinin tamamını mobile doğru kaydırmaya başladı. Bunun nedeni de, akıllı telefon ve tabletlere karşı olan ilgi ve alakanın, yavaş yavaş internet kullanımını da etkileyerek bu yöne doğru geçmesinden sebep! Facebook, 5 çeyrektir Amerika’nın dijital reklam oranının 1/3’ünü elinde bulunduran muhteşem bir marka haline dönüştü! Düşük ücretle reklam alınmasından dolayı artık sektörde ki pek çok kişi reklam verme işini Facebook’tan görürken, Facebook bu ölçü de iyi paralar kazanma oranına kadar yükseldi!

facebook-googlei-geride-birakmak-uzere-8500-15052015114340

Google, bu yönde Facebook’un bir hayli gölgesinde kaldı! Facebook’un reklam stratejisi sebebiyle işler ilerlemeye başladığı gibi, Google bu yönde büyük kayıplara uğradı. Özellikle reklamlara iyi dönüşler olduğunu ve bu reklamlar sayesinde satış potansiyelini bir hayli arttıran markalar, artık daha çok reklam verebilmek için Facebook’un kapısını çalıyorlar! Reklam pazarını tamamen eline geçirmeyi hedefleyen Facebook, artık video önlerine de reklam almaya başlayacak ve Youtube’nin de ipini çekmek için elinden geleni yapacak.

Zira son günler de Youtube’ye rakip olmak adına video portallarını bir hayli geliştiren Facebook, bu ölçü de kullanıcılara tık başı para ödemeye başlamıştı! Bakalım ileri ki süreçler de Facebook’un bu yönde ki çalışmaları nasıl olumlu sonuç verecek?

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş