Facebook Görüntülü Konuşma

İnternet kullanıcılarının çoğu görüntülü konuşmak için bir zamanlar Msn Messenger kullanıyordu. Daha sonra Msn Messenger ile Skype anlaşmaya vardılar ve görüntülü konuşma imkanlarını son derece geliştirdiler. Facebook ise dünya çapında bu kadar yaygın bir kullanım alanına sahipken bu platform üzerinden görüntülü konuşma mümkün değildi. İnsanlar görüntülü konuşma yapmak için başka yollara başvuruyordu. Facebook akıllıca bir şey düşündü ve Skype ile video calling üzerinde anlaştı. İnsanların video calling yani görüntülü görüşme yapmak için Facebook’ta görüntülü konuşma kurulumunu yapması yeterli.

Facebook Görüntülü Konuşma Kurulumu

 • Görüntülü Konuşma gerçekleştirmek için öncelikle bilgisayarımıza linkteki dosyayı indiriyoruz.

Link : https://www.facebookbilgi.net/dosyalar/facebookvideo.zip

 • Verilen görüntülü konuşma kurulum dosyasını indirip kurduktan sonra görüşme yapmak istediğiniz arkadaşınızın adına sohbet kısmından tıklayın.
 • Sohbette açılan arkadaşımızın adının üstünde indirdiğiniz dosya sayesinde bir  görüntülü arama yapma butonu gelecektir. Bu buton kamera şeklindedir. Görüntülü konuşma talebinizi arkadaşınıza iletmek için bu butona basıp arkadaşınızın aramayı kabul etmesini bekleyin.

facebook-goruntulu-konusma

Bundan böyle görüntülü konuşma gerçekleştirmek için Facebook hesabınızdan çıkıp başka bir uygulama kurmanıza gerek kalmayacak.

Facebook’ta görüntülü konuşma için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Messenger’e Görüntülü Konuşma Eklendi başlıklı makalemizde, Facebook messengerin yeni özelliği görüntülü konuşma ile ilgili bilgiler verilmiştir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. fahri

  Cok iyi muhtesem

  Cevapla
 2. onur

  facebook görüntülü konuşmak çıkarması çok iyi ama skype kadar iyi değil bence.

  Cevapla