Facebook Haber Bülteni Oluyor!

Facebook Haber Bülteni Oluyor!

Uzun bir dönemdir Facebook’un yakın zaman da haber kaynaklarına da yön vereceğini, bu hususta haber bülteni alanı oluşturmayı planladığını söylemiştik.

Facebook, direkt olarak bu haber kanallarını kendi bünyesine entegre ederek her iki tarafın da daha çok kazanacağı bir alan oluşturmayı planlıyor! Fakat bazı haber kanalları buna yanaşmazken, pek çok büyük haber kanalı da bu teklifi “olumlu bir yaklaşım” olarak görüyor. Google, Avrupa medyasına yardım teklifinde bulunarak Facebook’un önünü bu kapsam da kesecek bir adım da bulundu. Bundan dolayı da Facebook, çalışmaları hızlandırarak önümüzde ki ay artık “haber” alanı içerisinde büyük siteleri tanıtacağı bir alan oluşturmayı planlıyor. Tıpkı Google News gibi bir alan oluşturacak olan Facebook, sosyal medya devi olarak oturduğu liderlik koltuğunu, farklı alanlarda da sürdürme niyetinde!

facebook-guvenlik-600x300

Bu çalışma sonrasında artık site trafikleri azaltılarak haber kanalları daha az masraf yapıp, daha çok paralar kazanacak. Ayrıca Facebook takipçilerinin katkıları ile beraber de haber okunurluğu ve haber sitelerinin tanınırlığı bu ölçü de kendini üst sıralara çıkaracak. Facebook’ta bu ilerleyişe göre artık “reklam” alanında daha fazla bir bölüme sahip olacağı gibi, reklam yapabilme hususunda da bu kapsamda para kazanmayı hedefliyor! Mobil girişlerin hızlanacağı gibi, hit ve kitlelerin büyük ölçü de mobilden kazanılması bekleniyor.

Buzzfeed, The New York Times, National Geographic Facebook ile anlaşan ilk haber siteleri! Bir yandan pek çok haber sever de Google’nin bu alanda ki ileri adımını merak ediyor!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş