Facebook Haber Sitesi mi Oluyor?

Günümüzde pek çok kişi artık anlık haberleri ve paylaşımları Facebook üzerinden alıyor. Bu nedenden dolayı da haber siteleri eskisi gibi ilgi ve alaka göremez oldu.

Facebook üzerinden zaman tüneline yapılan paylaşımlar ile beraber günümüz insanlarının bilgilendiği, paylaşımlar üzerinden birbirleri ile haberleştiği bir dünya da yaşıyoruz. Haber siteleri üzerinden de bu duruma çok fazla şikayet var. Bazı haber kanalları sosyal medya üzerinden aktif olarak pek çok paylaşımını burada yapıyor, insanlara da buradan bilgiler sağlıyor.

Facebook-Haber-Kaynağı-590x331

Facebook da bu gelişmelerini bir analiz sayfası oluşturarak “Facebook Haberler” bölümü yapacağını, artık bu kısımdan ülke ülke filtre seçimi yaparak da günümüz haberlerinden faydalanabilecekmişiz. Bu çalışmaların ise önümüzde ki günlerde sonuçlanması bekleniyor.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg de bu çalışmalar için haliyle büyük bir zaman ve maddi harcama yapıyor! Facebook Place’den sonra gündeme sokmayı düşündüğü haber kanalının ise ana sayfa butonunun yanında “news” olarak yer alması planlanıyor.

Bu durum oldukça şahane olur. Çünkü artık tek kanal üzerinden (ki özellikle bu kadar aktif olan bir sosyal medya) paylaşımlar ile bilgilenmemiz daha da genişletilebilir. Ayrıca reklam potansiyelleri de bir nebze de olsa düşer. Çünkü birçok kişi Facebook’un reklam düzeninden oldukça sıkıldı!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş