Facebook Hashtag Nedir? Hashtag Nasıl Kullanılır?

Dün ki yazımızda Facebook ile Twitter arasındaki ekonomik rekabetten biraz bahsetmiştik. Yazımızı okumak için Tıklayın. Facebook ile Twitter arasındaki bu rekabet her ikisininde kullanıcıyı kendisine çekecek özelliklerin olmasından kaynaklanıyor. Twitter’da bu özelliklerin başında hashtag geliyor. Dünya’nın gündeminde olan bir şeyi sosyal medyada aktif olarak hashtag konuları arasında görebilirsiniz. Facebook bu kadar çok kullanılan bir şeyi fazla düşünmeden bünyesine kattı. Bu kadar ilgi çeken bir özellik Facebook ile kalmayıp İnstagram, Google+ gibi servislerde de kullanılmaya başlandı.

facebook hashtag

Hashtag Nedir?

Güncel bir konu hakkında bir anahtar kelime seçilir veya konu hakkında bir slogan seçilir. Buna hashtag denir. Konu ile ilgili olan insanları sosyal medya da bir araya getirmek için seçilen bu hashtag altında insanlar fikirlerini paylaşır. Böylelikle tek bir konu hakkındaki paylaşımlar aynı hashtag’i içerdiği için bir arada bulunur.Facebook içinde aynı hashtag’i içeren bir gönderiye tıklarsanız o konudan bahseden tüm kişi ve sayfalar karşınıza çıkacak.

Hashtag Nasıl Kullanılır?

Eğer bir hashtag oluşturmak isterseniz seçtiğiniz kelime veya sloganı boşluk bırakmadan tuşuna bitişik olarak yazınız.

Örnek: #facebookbilgi

NOT: Kare tuşu yapmak için klavyenizde Alt Gr + 3 tuş kombinasyonunu uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Facebook Uzantılı Mail Adresi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde, Facebook uzantılı mail adresi alma ve kullanma işlemi ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş