Facebook Hesabınız İş Hayatınızdaki Performansınızı Ele Verebilir

Yapılan araştırmalar iş başvurusunda bulunduğunuzda veya şirketinize personel aldığınızda adayın veya personelin Facebook profili iş performansı konusunda önemli bilgiler verdiğini ortaya koyuyor.

ABD’nin Virginia eyaletindeki Old Dominion University’deki araştırmacılar tarafından yapılan çalışmanın sonuçlarına göre kişilerin Facebook profilleri tıpkı kişisel testler gibi çalışma performansı hakkında fikir veriyor.

facebookjobsearch-lg

Özellikle yakında tarihli geçmişte kişinin olaylar karşısındaki tepkilerle ilgili izler taşıyan Facebook profilleri şirket ortamında gözlenmesi zor olan durumlar karşısında dahi neler yaşanabileceğine dair detaylar içermesi sosyal medyanın iş hayatına etkisinin olabileceğinin işaretlerini veriyor.

Yakın gelecekte çalışanlarla ilgili pek çok bilginin edinilebileceği Facebook profillerinin takibi ve kişisel bilgilerin gizliliği konusunda neler yaşanabileceği ise sosyal medya alanında en çok merak edilen konuların başında geliyor. Kişisel bilgilerin gizliliği ve sanal suçlarla ilgili yasaların çağımıza ne şekilde ayak uyduracağını hep birlikte göreceğiz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş