Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook Hesap Dondurma

Her Facebook kullanıcısı bir gün Facebook hesap dondurma nasıl olur, Facebook hesabımı dondurmak istiyorum gibi aramalar yapacaktır. Eğer Facebook’a bazı nedenlerden dolayı bir süreliğine ara verecekseniz, Facebook hesabınızı dondurmak isteyebilirsiniz. Facebook hesabını dondurmak, hesap silmeye göre çok daha işinize yarayacak bir işlemdir. Facebook hesap dondurma işlemini sizler için resimli olarak anlatıyoruz.

Facebook Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?

  1. Ana Sayfada sağ üst köşedeki hesap menüsünden Ayarlar‘a tıklayın.
  2. Açılan sayfada sol taraftaki kısımdan Güvenlik’ i Seçin.
  3. Resimde de gösterildiği gibi en alttaki Hesabını Dondur Seçeneğine Tıklayın.

Bu işlemlerden sonra karşınıza Hesabını dondurmak istediğinden emin misin? başlığı altında Ayrılma nedeni seçin. Son olarak en alt kısımda bulunan Otomatik yeniden etkinleştir bölümünden seçim yapabilirsiniz. Önerimiz buradaki işareti kaldırın.

Facebook hesabınızı dondurduğunuzda, zaman tüneliniz ve zaman tünelinizle ilişkili tüm bilgiler Facebook hizmetinden anında kaybolur. Facebook’taki kişiler aramalarda sizi bulamaz veya bilgilerinizi göremez.

Hesabınızı dondurduktan sonra herhangi bir zamanda Facebook’a geri dönmek isterseniz, e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Zaman tüneliniz tamamen geri gelecektir (arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları vs.). Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için hesabın giriş bilgilerinin gerektiğini unutmayın. Bu bakımdan şifrenizi ve kullanıcı adınızı kaydetmeyi unutmayın.

Facebook hesap dondurma için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Facebook hesabınızı dondurmak yerine silmek isterseniz Facebook Hesap Silme başlıklı makalemizde, Facebook hesap silme işlemini resimli ve videolu olarak anlatımını yaptık.

 

Exit mobile version