Facebook İle Telefon Görüşmesi Yapılabilecek

Facebook’un Whatsapp’ı satın almasının ardından sosyal medya piyasasını merak eden insanların aklına gelen ilk soru Facebook Messenger‘a ne olacağı idi. Facebookbilgi.net olarak biz Whatsapp’ın satın alınmasının Facebook Messenger’a bir etkisi olmayacağını söylemiştik. Dediğimiz gibi Facebook Messenger’ı hala bünyesinde tutan Facebook çok büyük bir atılım yaptı ve telefon görüşmelerinin Facebook Messenger üzerinden yapılabileceği bir güncelleme geliştirdi. Dünya üzerinde milyonlarca operatör varken insanlar Facebook’tan görüşmelerini yapabilecek. Oparatörler üzerinden yapılan görüşmelerin azalacağı öngörülse de internet erişimi yine bu oparatörler üzerinden sağlandığı için güçlerini tamamen yitirmiş olmayacaklar.

facebook messenger arama

Artık internet bağlantısı olan her telefon ile sesli görüşmeler yapılabilecek. Facebook Messenger kullanan herkes ekstra bir ücret ödemeden görüşmelerini yapabilecekler. Güncellemede arkadaş listenizde yer alan isimlerin yanına bir telefon ikonu eklendi. Bu telefon ikonuna tıklayarak arkadaşlarınızı arayabileceksiniz. Yani Facebook arkadaş listeniz sizin aynı zamanda telefon rehberiniz olacak.

facebook calling

Sesli görüşme özelliği pek çok mesajlaşma uygulamasında uzun zamandır yer almasına rağmen Facebook’un böyle bir girişimde neden bu kadar geç bulunduğu merak konusu ama Whatsapp, Facebook’un bünyesine girdikten sonra böyle bir eksiklik göz ardı edilemezdi. Diğer mesajlaşma servislerinden eksik bir yanı olan Whatsapp üzerinde böyle bir çalışma yapılmadan önce Facebook Messenger üzerinde yapılmasının sebebi ise Mark Zuckerberg’in Facebook Messenger’ı Whatsapp’tan daha çok önemsediğini gösteriyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. jorge

    ben mesengeri cok seviyorum

    Cevapla