Facebook İntiharı Engelleyecek!

Facebook yine bir yeniliğe imza attı ve Dünya çapında bir ilk olan uygulamasını devreye soktu.

Artık Facebook üzerinden intihara meyilli olan kişilerin paylaşımları ve durumları direkt olarak bu kişinin arkadaşlarına ve ailesine Facebook tarafından bildirilecek. Daha önce bu çalışmaları yapan Facebook yönetimi, aktif olarak bu hususta bir eklenti belirleyememişti fakat bugün itibari ile artık bu da mümkün oldu!

Facebook’un böylesine insancıl bir davranışa adım atması da rakip firmalar tarafından olumlu karşılandı. Bu duruma Google ve Twitter gibi web siteleri de olumlu baktığını ve Facebook’un böylesi bir durum içerisine girmesini de hoş bulduğunu açıkladı.

facebook_intiharlari_engelleyecek_1424944095_4543

Öte yandan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg “pek çok kişi son zamanlar da intihar ederken Facebook üzerinden bazı bildirimler yazıyorlar. Biz de açıkçası bu durumdan dolayı çok üzgünüz ve bunu bir nebze de olsa engelleyebilmek için elimizden geleni yapacağız” demişti. Bu uygulamayla beraber de verdiği sözü tuttuğu ortaya çıktı!

Artık intihara meyilli olan kişileri Facebook yönetimine uyarabileceksiniz. Uyarıdan sonra da Facebook yönetimi aktif olarak bu kişinin sık olarak bağlantı kurduğu kişilere ulaşacak ve onlara bir uyarı mektubu yollayacak. Eminiz ki, biraz da olsa bu uygulama intihar girişimlerinin önüne geçecektir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş