Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook, IOS Uygulamasına Link Ekleme Desteği!

Facebook, Apple kullanıcılarına özel olarak artık IOS veri tabanı üzerinden sağlanan uygulamada, “link ekleme” desteğini kolaylaştırdığını açıkladı. Facebook yetkilileri tarafından sunulan bu açıklamalar ile birlikte, artık IOS kullanıcıları, Facebook profili üzerinden bir paylaşım yaparken yazı sonuna link ekleme hakkına sahip olacak. Artık sekmeler arasında gezinti yapmak, link paylaşımı yapmak ve bu işlemleri kolaylaştırmak çok basit!

Mark Zuckerberg’in Iphone markasına karşı olan sempatisi sebebiyle IOS kullanıcıları Facebook’u fazlası ile avantajlı kullanabiliyorlar. Katkısı sebebiyle de programın kullanışlılığı her geçen gün artıyor. Mobil uygulamalarda artık bir linke tıkladığınız zaman uygulamadan çıkmadan arama yapabiliyor, istediğiniz içeriği de ekleme fırsatı tanınıyor. Milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılacak olan bu durum, geri bildirimin alınabilmesi hususunda önemli bir faktörü barındırıyor.

Henüz Android için geçerli olmayan bu durum, yakın zaman da Android kullanıcıları ile de paylaşılacak gibi. Umarız öyle olur, çünkü Facebook’un bu denli kullanışlılığı herkes tarafından taktir edilecek bir durum olarak ifade edilmekte. Mobil uygulamalara karşı bu kadar açık görüşlü olmanın bir diğer sebebi de, artık Facebook’un %60 oranda mobil cihazlardan tercih ediliyor olması. Pek çok kişi mobil cihazlar üzerinden Facebook kullanımı yapmakta! Bu yüzden yeniliklerin –özellikle mobilde olması- oldukça olağan!

Exit mobile version