Facebook İş Arama Ağına Dönüşüyor

Facebook İş Arama Ağına Dönüşüyor

Facebook artık pek çok kişinin kendi kişisel kimliği haline dönüştü. Bu yüzden de artık patronlarımız bile, Facebook gibi sosyal ağ paylaşımları yaptığımız platform üzerinde hesaplarımızı kontrol ediyor. nitekim CV’ler bile artık sosyal medya ile bağıntılı bir hale dönüşmüşken, kısa süreç içerisinde Facebook’un artık iş arama ağı olması durumu söz konusu olabilir!

Facebook bu kapsam da oldukça elverişli bir ortam! Çünkü hem siyasi, hem kişisel pek çok paylaşımın bulunduğu ortam da, patronlar da diledikleri gibi çalışanlarını kontrol edebilme yetisine sahip oluyorlar. Günümüzde birçok insan, artık Facebook’u daha net ve aktif bir şekilde kullanmaya başladı bile…

indir

Bu kapsamda da Facebook’a yeni bir çözüm önerisi gelmesi beklenirken, iş arama sayfası oluşturulacağı hususunda da bazı söylentiler var. Zira habercilik ve video portallarına yavaştan el atan Mark Zuckerberg, platformunun bir kısmını da iş arama ağı olarak değiştirmekten hiç geri kalmayacaktır! 2 yıl içerisinde bu sisteme geçiş yapılacağı ve artık iş bulmak için birçok kişinin sosyal medya hesabı kullanması gerekebilir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş