Facebook Küçük Şirketlere Kolay Reklam İmkanı Sunuyor!

Uzun dönemdir Facebook’un reklam alanında büyük bir strateji elde ettiğini, bu konu ile alakalı da pastanın büyük bir dilimini aldığını yazıyoruz. Google ve Youtube gibi reklam kaynaklarının işlerini büyük ölçü de bölen Facebook, bu kapsamda da iyi bir ilerleyiş kat etti ve uygun fiyata reklam verebilme hakkını kullanıcılarına tanıdı. Şimdiler de yeni marka olanlar için Facebook’un uyguladığı farklı yaptırımlar söz konusu! Artık, Facebook üzerinden kolaylıkla kendi reklam platformunuzu oluşturabilecek ve reklam verebileceksiniz. Küçük işletmecilerin ilk tercihi olan Facebook, yeni bir işleyiş ile beraber artık kolaylıkla reklam verme şansını sizlere sunmaktadır.

facebook-marketing3-600x300

Artık küçük şirketler için kurulan Creative Shop, ürünlerin tanıtımları ile alakalı Facebook’un tam bir altın dönemi olarak belirtiliyor. Girişimciler, müşteri kitlelerini bu alan üzerinden hedefleyebiliyor, Facebook’un sunduğu tüm imkanlardan da faydalanabiliyor. Facebook’un “hikaye paketi” adını verdiği alan üzerinden reklam oluşturmak fazlası ile kolay hale dönüştü. Bir reklam oluştururken, öncelikle ne tür ürünler sunacağınız bilgisini Facebook ile paylaşıyor, daha sonra da reklam stratejisine uyumlu olan cümleleri nasıl kuracağınız hakkında bilgileri görebiliyorsunuz.

Reklam verirken önemli olan şeyin daima iyi bir görsel seçilmesi, doğru ve vurucu cümleler kurulması olduğunu unutmamalısınız. Eğer ki, bu anlam da yanlış cümleler seçilir ise, sizlerin reklam kriterleri de bir hayli alt sıralara çekilecek.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş