Facebook Kullanıcı Adı Değiştirme

Facebook’ta daha önceden profilimize girdiğimiz zaman araç çubuğunda yer alan linkimizde id’miz yer alıyordu. Bu linkte karmaşık sayılar görmek görüntü bozukluğu yaratıyordu. Bu sayılar direkt olarak sistem içinden alınarak oluşturulduğu için Facebook’un bu konuyla da pek ilgilenmediğini anlayabiliyorduk. Son zamanlarda yapılan çalışmalarla artık kullanıcı adımız görünmeye başladı. Ama sadece bir defa Facebook Kullanıcı Adı Değiştirme hakkımız var. Kullanıcı hakkını değiştirme limitini aşanlardan, özellikle Facebook kullanıcı adı değiştirme hakkım bitti. şikayetlerini çok sayıda aldık. O yüzden kullanıcı adı seçimimizi dikkatli bir şekilde yapmalıyız.

Facebook Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştiririm?

1- İlk olarak Facebook’a Giriş Yapın.

2- Sağ üstte bulunan buton aracılığıyla Ayarlar‘a tıklıyoruz.

facebook hesap dondurma

3- Açılan sayfada Kullanıcı Adı bölümünü düzenliyoruz. Karşımıza gelen ekranda girdiğimiz kullanıcı adının url görünüşü yer alıyor.

  • Dikkat: Eğer kullanıcı adınızı değiştiremiyorsanız daha önce değiştirmişsiniz demektir. Ve kullanıcı adı değiştirme işlemi sadece bir defaya mahsus yapıldığı için artık değiştiremezsiniz.

facebook-kullanıcı-adı-değiştirme

4- Son olarak şifremizi girip Değişiklikleri Kaydet diyoruz.

Facebook kullanıcı adı değiştirme için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Bir önceki yazımız olan Facebook Profilime Kim Bakmış başlıklı makalemizde, Facebook profilinizi gezenler ve bu tür uygulamalar hakkında bilgi verilmiştir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. ahmet

    kulanıcı adım iyi bişey olacak

    Cevapla