Facebook Lite Aktif!

Sosyal medyaları internet yavaşlığından dolayı aktif olarak kullanamıyor musunuz? O halde sizler de Facebook Lite programını kullanarak artık internet hızınızı ölçümleyebilir, interneti daha ucuz ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz! Facebook yönetiminin uzun süredir üzerinde çalışmalar yaptığı Facebook Lite, Mark Zuckerberg tarafından kişisel Facebook sayfasında duyurulmuş oldu. 2G’nin yaygın olduğu bölgeler de kullanılması plananan Facebook Lite, genel olarak Asya ülkelerinde kullanılması ön görülüyor. 1 milyar kişinin Facebook’a daha hızlı şekilde bağlanmasını sağlayacak olan bu program, önümüzde ki günler de Afrika, Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinde de kullanılmaya başlanacak.

facebook-lite-kullanima-sunuldu,wjrLs-vm1kqWId8aXX4vjQ

Dosya boyutu 1 MB olacak olan Facebook Lite, eski bazda kullanılan Android kullanıcılarına özel olarak geliştirildi. Bu uygulama ile beraber Facebook’a giren tüm kullanıcılar, artık ışık hızı ile internet kullanımı yapabilecekler ve tüm sorunsallarını ortadan kaldırmış olacaklar! Facebook bu konuda da kullanıcılarını üzmedi ve tam da onlara yönelik yeni uygulamalarını geliştirmiş oldu. Bu hususla alakalı bilgi almak isteyen kullanıcılar, Mark Zuckerberg’in kişisel Facebook sayfasından konu ile alakalı durumları inceleyebilirler.

Ülkemiz 2G teknolojisinin ötesinde olduğu için bizler için pek de kullanışlı bir ürün olmayacak. Bu nedenden dolayı teknoloji konusunda daha geri kalmış ülkeler için kullanılması planlanıyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş