Facebook, Meerkat’i Satın Alacak!

Facebook, Meerkat’i Satın Alacak!

Sosyal medya da alışveriş dönemi başladı! Pek çok büyük site, yeniliklere ve gelişime açık siteleri kendi bünyesine katabilmek adına belirli bir bütçe ayırıyor! Twitter’in Periscope’yi satın aldıktan sonra Facebook’un bu alanda da Twitter ile rekabete gireceği düşünülüyordu ve beklenen bugün oldu! Facebook, Meerkat’ı satın almak adına yoğun çalışmalara başladı!

images

Meerkat’ın gelişime açık olmasından dolayı Facebook yetkilileri de sıfırdan bu işe başlamak yerine hali hazır da bir sistemi geliştirmeyi daha uygun buluyor. Facebook, Meerkat yetkilileri henüz bir görüşme yapmadı fakat eğer bu satın alım işlemi gerçekleşirse Twitter’in işi bu ölçü de oldukça zor olacak!

Facebook, sosyal ağ kapsamında önemli gelişmeler elde etmeye devam ediyor. ileri ki günlerde de kendi çapında farklı çalışmalar yapacağını ve bir arama motoru oluşturacağını söyleyen Mark Zuckerberg, Google’ye de bu alan da kafa tutmayı planlıyor! Nitekim Youtube’yi video portalı alanında fazlası ile zarara uğratmıştı. İleri ki süreçler bu kapsam da farklı yenilikler getirecek gibi duruyor. Facebook’un çalışmaları hızla sürerken Meerkat’ın yakın zaman da Facebook bünyesine geçmesi planlanıyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş