Facebook Mesaj Engelleme

Facebook kullanıcıları her geçen gün artıyor ve bu yazımızda kullanıcılar içinde hesabını daha özel tutmak isteyenler için Facebook’ta mesaj gelmesini engellemenin yolunu anlatacağız. Önceleri bunu tüm mesajlar için yapabiliyorduk. Son yapılan güncellemeyle artık arkadaş listemizde ve ortak arkadaşımız olmayanlardan gelen mesajlar arkadaşlık isteği gibi mesaj isteği şeklinde olacak. Bu mesajları onaylarsak cevaplayabiliyor ve yeni mesajların gelmesine onay vermiş oluyoruz.

Bunun dışında konu başlığında belirtilen Facebook Mesaj Engelleme özelliği ise her sohbet için ayrı ayrı yapılabilecek. Belirtilen adımları takip edin ve istemediğiniz birinden gelen mesajları engelleyin.

Birinden Gelen Mesajları Nasıl Engelleyebilirim?

GÜNCELLEME: 29.07.2016

  1. Mesajlarını engellemek istediğiniz kişiyle yaptığınız sohbeti açın.
  2. Sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın.
  3. Buradan Mesajları Engelle seçeneğine tıklayın.
  • NOT: Mesajlarını engellediğiniz kişiyi tümüyle engellemek farklı birşeydir. Birini tamamıyla engelleyince sizinle hiçbir şekilde iletişim kuramaz ve birbirinizin profiline erişemezsiniz. Mesaj engelinde ise sadece mesajlar engellenmiş olur ve profiller birbirine açıktır. Ayrıca Facebook’ta arkadaşsanız arkadaşlığınız devam eder.

Peki birinden gelen mesajları engellediniz ve şimdi kaldırmak istiyorsunuz, öyleyse aşağıdaki adımları takip edin.

Mesajlarını Engellediğim Birinin Engelini Nasıl Kaldırırım?

  1. Yine mesajlarını engellemek istediğiniz kişiyle yaptığınız sohbeti açın.
  2. Sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın.
  3. Buradan Mesajların Engellemesini Kaldır‘a tıklayın.

 

  • Özellikle sizi rahatsız eden birinin size ulaşmasını, size mesaj yollamasını tamamıyla engellemek istiyorsanız en iyi çözüm yolu o kişiyi engellemektir. Bunun için Facebook’ta Birini Engelleme yazımızı okumanızı öneriyorum.
İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş