Facebook Messenger 500 Milyon!

Facebook’un kendi alanlarında uzun zamandır parçalanmaya gittiğini biliyoruz. Facebook Messenger de bunun en basit örneği! Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bununla ilgili yaptığı özel çalışmalar sonucu Facebook Messenger’in, diğer özlenen chat programlarını aratmayacak nitelikte yenilikleri ile sizlere çalışmalar sunmuştu.

Bu çalışmalar sonucunda da aktif olarak 1.37 Milyar kişi tarafından kullanılan Facebook, 500 Milyonu geçen bir rakam ile de Facebook Messenger kullanımını aynı anda sağlıyor. Bu da demek oluyor ki aktif olarak 250 Milyon kişi tarafından kullanılan Twitter’i ikiye katlamış durumda!

facebook-messenger

 

Facebook, 19 Milyar Dolar’a satın aldığı Whatsapp Messenger uygulaması ile beraber de 600 milyon kullanım rakamını yakalamış durumda. Bu rakamın da birleşmesi ile beraber Facebook’un anlık chatleşme pazarını büyük bir ölçü de ele geçirmiş olduğunu görüyoruz.

Kısa süre sonra da Facebook Messenger ile alakalı farklı çalışmalar yapacak olan Facebook yetkili ekibi, şimdiden bizlere demo halde bazı güncellemeleri de sundu. Bizler de, bununla alakalı kullanımları tespit edip keyifle de Facebook Messenger’i kullanıyoruz!

Facebook’un yaptığı bu bağımsız çalışmalar bugüne kadar hep istenen oran da başarı elde etti. Bakalım ileri ki süreçler de yapılacak olan farklı çalışmalardan ne kadar istenen bir oran elde edilecek?

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş