Facebook Messenger 700 Milyon Kullanıcı!

Birçok kişinin artık chat programlarından ziyade, birisi ile irtibata geçebilme konusunda Facebook Messenger’i kullandığını biliyoruz. Bu nedenden dolayı da MSN gibi yollar kapatıldığı günden itibaren ilginin büyük bir bölümü Skype ve Facebook Messenger’e kaymıştı. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ise, Android kullanıcılarına özel olarak Google Play Store üzerinden 1 milyar defa indirildiğini duyurdu. Bununla birlikte de sık sık ziyaret eden kullanıcıların oranı ise 700 milyon olarak değerlendirildi!

facebook-messenger

Facebook, ayrı bir platform oluşturabilmek adına Facebook Messenger üzerinde ki çalışmalarını daha fazla güçlendiriyor. Geçtiğimiz dönemlerde Whatsapp’ın kullanım oranını açıklayan yetkililer, 800 milyon kişi tarafından kullanıldığını söylemişti. İki ürünün toplamının 1.5 milyar kişiye hitap ettiğini düşündüğümüz zaman, bu durumun gözle görülür seviye de bir kitle olduğunu da konudan saptırmamak gerekiyor! Türkiye de ise aktif olarak Facebook Messenger kullanım oranı 20 milyon. Buna nazaran Whatsapp kullanımı ise 32 milyon olarak değerlendiriliyor. Kesin rakamlar olmamakla birlikte, geçtiğimiz dönemin Kasım ayında Facebook tarafından yayınlanan bir inceleme ile beraber Türkiye’de ki kullanım durumları kullanıcılara net bir şekilde yansıtılmıştı.

Bununla birlikte ise Türkiye’den Facebook’a kayıt olan 34 milyonluk bir gerçek var. Yakın zamanda bu rakamların tekrar tekrar katlanması ve güncellenmesi bekleniyor. Ne kadar söz konusu olur bilinmez ama, belki de Facebook’un www.internet.org kampanyası Türkiye’nin internet sağlayıcısı olmayan illerine de taşınabilir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş