Facebook Messenger Artık Masaüstünde!

 Facebook Messenger Artık Masaüstünde!

Daha öncesinde pek çok işletim sistemi için kullanılabilir kılınan Facebook Messenger, şimdi web sitesinde kullanımı da hizmete sokarak masaüstü kullanımlarına izin verdi. Android, IOS ve Windows Phone’den sonra beklenilen adım olan bu hizmeti kısaca sizlere tanıtalım.

Mobilden ve tarayıcıdan daimi olarak kullandığımız hizmeti artık masaüstünden de kullanmak oldukça kolay. Facebook ile senkronize çalışan hizmet, artık kullanıcılara doya doya mesajlaşabilme hakkı veriyor.

Web üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılar için alt kısım da paylaşacağımız linki açmak yeterlidir.

https://www.messenger.com/login/

messenger-web-surumu-600x2571-600x300

Kısaca bu sistemi siz değerli okuyucular için tanıtalım.

Sol alan da kullanıcı profilleri seçerek buradan dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz. Daha önce mesajlaştığınız kullanıcıları burada görmek fazlası ile mümkün. Ayarlar kısmından da ses kapatabilme özellikleri mevcut.

Sağ alan da ise mesajlar yer alıyor. Web versyionda ki fotoğraf, emoji gönderme gibi detayları buadan kontrol edebilirsiniz. Mesajlaştığınız herhangi birini sessize almak için de yukarı da yer alan “info” butonuna tıklamalı ve sonrasında “bildirimleri sessize al” butonunu işaretleyerek konuşmaları sessiz hale dönüştürebilirsiniz. Mark Zuckerberg’in uzun dönemdir bu sistem üzerinde çalışmalar yaptığını da duyuyorduk. Neyse ki artık masaüstünden Facebook Messenger kullanabilmek çok kolay!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş