Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook Messenger Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Facebook Messenger Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Facebook Messenger Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Facebook Messenger çalışmıyorsa, uygulamadan çıkıp tekrar girmek olmuyorsa, Wi-Fi’yi açmak ya da uygulamayı başka bir cihazda denemek gerekir. Bu işlemler uygulamada ya da cihazınızda herhangi bir sorun olup olmadığını gösterecektir.

Eskiden Facebook Messenger arkadaş, aile ve iş arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullanılan popüler bir mesajlaşma uygulamasıydı. Bugün eski favoriliği kalmamış olsa da yine de kullananların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Yani Messenger çalışmıyorsa, bu, iletişiminizi durdurabilir.   

Aşağıda Facebook Messenger ile ilgili sorun yaşadığınızda neler yapmanız gerektiğine dair birkaç ipucu yer almaktadır.

Messenger Uygulamasını Yeniden Başlatın

Messenger uygulamasının ara sıra yeniden başlatılmazsa yavaşlama veya düzgün çalışmama alışkanlığı vardır. Böyle durumda çözüm basit: Uygulamayı kapatıp ardından yeniden başlatıyorsunuz.  

Wi-Fi’yi Kapatın

Messenger uygulaması, düşük kaliteli bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden iletişim kurmaya çalışıyorsa sorun olabilir. Wi-Fi’nizin iyi çektiğinden şüpheniz varsa kapatın ve yerine mobil bağlantıyı açın. iPhone veya Android telefonunuzdan Wi-Fi’yi kapatmak için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın ve devre dışı bırakmak için Wi-Fi simgesine dokunun.  

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Sorunun telefonunuzla ilgili olduğundan şüpheleniyorsanız, yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak Android telefonu kapatabilir veya kısayollar panelini görmek için ekranın üstünden aşağı kaydırabilir ve güç simgesine dokunabilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir: Facebook Kalıcı Hesap Silme – Resimli Anlatım

Veri Önbelleğinizi Temizleyin

Messenger, geçici verileri bir önbellekte saklar ve bu önbellek bozulursa uygulama genellikle düzgün çalışmaz. Önbelleği temizlemek kolaydır, ancak işlem iPhone veya Android kullanmanıza bağlı olarak değişir. iPhone’daki önbelleği temizlemek için uygulamayı kaldırmanız ve ardından App Store’dan yeniden yüklemeniz gerekir. Android telefonunuz varsa, uygulamayı kaldırmadan uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz:

1. Ayarlar uygulamasını başlatın ve Uygulamalar öğesine dokunun.

2. Gerekirse, Tüm uygulamaları gör’e ve ardından Messenger’a dokunun.

3. Depolama ve önbellek öğesine dokunun.

4. Depoyu temizle öğesine dokunun.

Messenger’ı Yeniden Yükleyin

Makaledeki tüm sorun giderme adımlarını denediyseniz ve Messenger hala çalışmıyorsa, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz doğru olacaktır. Bu işlem uygulamayı “fabrika ayarlarına” geri döndürür ve verilerle ilgili bazı sorunları çözebilir.  

Exit mobile version