Facebook Messengerde “Görüldü” Özelliğini Kapatın!

Birçok kişinin başına bela olan “görüldü” özelliği, uzun dönemdir Facebook Messenger üzerinde aktif idi. Bu nedenden dolayı da chat yaparken pek çok kişi mesajları gördüğü vakit, cevap vermek durumunda kalabiliyordu. Şimdi sizlere sunacağımız bu eklenti sayesinde artık “görüldü” özelliğini kapatmak mümkün. Tek yapmanız gereken Chrome kullanmak ve alt kısım da paylaşacağımız eklentiyi indirmek!

Facebook Unseen eklentisini Google de aramalar sonucunda temin ettikten sonra Chrome üzerinde aktivasyonunu sağlamalısınız. Daha sonra eklentiyi kurunca, “options – ayarlar” bölümünü açmalı, burada yer alan tüm blockları (kutucukları) işaretlemelisiniz. Kutucuklar işaretlendikten sonra da Facebook’u tekrar açtığınız vakit, eklenti aktif olacağı gibi artık “görüldü” gibi bir kargaşadan tamamen uzaklaşacaksınız.

facebook-messenger

Gönül rahatlığı ile mesajlarınızı okuyabilir, cevap vermeyebilirsiniz! Zira bu tarz eklentiler sayesinde artık hiçbir sorun yaşanmadan Facebook gibi sosyal medya platformları kullanılabiliyor.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, bu hususla alakalı pek çok mesaj aldığını ve ileri ki dönemlerde de bununla alakalı bir çalışma yürüteceğinin altını çizmişti. Zira bir kısım tarafından bu özellik beğenilse de, diğer gruplar tarafından hiç beğenilmemiş ve topa tutulmuştu. Siz de eklentiyi kurarak artık “görüldü” felaketinden tamamen uzaklaşabilirsiniz.

Hepinize iyi sohbetler dileriz!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş