Facebook Messenger’ın Windows Phone Uygulaması Çıktı

Mobil kullanıcılara yönelik çalışmalarıyla sürekli gündemde olan Facebook, geçtiğimiz günlerde Facebook Messenger’ın Windows masaüstü uygulamasını kaldırarak yine ses getirmişti. Mobil cihazlar arasında kullanımı yaygınlaşan Windows Phone için bir çalışma yapması beklenen Facebook, Facebook Messenger’ın Windows Phone Uygulamasını çıkardı. Facebook Messenger daha önce sadece İOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyordu.

facebook windows phone

Uzun zamandan beri Windows Phone kullananların büyük bir talepte bulunduğu Facebook Messenger bugün Windows Phone uygulama mağazasında yer aldı. Facebook WhatsApp’ı satın alınca  Facebook Messenger uygulamasından vazgeçeceği konuşulurken böyle bir girişimde bulunarak bütün söylenenleri çürütmüş oluyor. Facebook Messenger ile birlikte WhatsApp’ın sahibi olması Facebook’un dünya çapında gelişim gösteren mobil kullanımın başında olmak istediğinin göstergesi.

Windows Phone uygulamasının özelliklerini incelediğimiz zaman ise Facebook Messenger için geçerli olan tüm özelliklerin Windows Phone için de geçerli olduğunu görüyoruz. Yeni olması dolayısıyla özellik bakımından eksik kalacağını düşünen kullanıcılar Windows Phone uygulamasını hemen denemeli.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş