Facebook Mobil 1 Milyar!

Bilindiği gibi artık akıllı telefonlar tamamen dünyamızı esir aldılar ve pek çok kişi de işlerini bu tip alanlardan görmeye başladı.

Sosyal medyanın bu kadar çok yaygınlaşması da, akıllı telefonların yüksek maliyetler ile satılmasına, bunun yanı sıra da sosyal medyayı tetiklemeye neden oluyor. Artık akıllı telefonları bu kadar fazla geçerli kılan şey de Facebook ve diğer sosyal medya siteleri oldu.

529877375846400279

Siteden girişe nazaran Facebook Mobil üzerinden yapılan giriş oranları çok daha fazla olduğu açıklandı. Facebook’u günde ziyaret eden kişi sayısı 1 milyar iken, bunun 750 milyonu telefondan giriş yaparken, 250 milyonluk rakam ise bilgisayardan girişi tercih ediyor.

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, birkaç ay içerisinde mobilden 1 milyar rakamını yakalayacaklarını da resmi profilinden duyurmuş oldu. Bu ne kadar gerçek olur bilinmez fakat eğer gerçek olur ise çok yakın zaman da Facebook’un tam bir mobil dünyasını da ele geçirdiği ile alakalı haberler yazılıp, çizilir.

Zira Facebook’un bu yönde yaptırımlar uyguladığını da biliyoruz. Özellikle kurucu ve çalışanların artık bu uygulamaları mobilde aktif etme istekleri, bu alan da çalışmalar yapmalarına neden oluyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş